Tutaj jesteś

Zielona herbata

26 grudnia 2019 Dieta

Zielona herbata jest doceniania przez ludzi na całym świecie. Japończycy uważają, że pomaga ona na ponad 60 schorzeń. W wielu miejscach zawdzięcza swoją popularność przez powszechnie znane właściwości – pomaga w odchudzaniu i oczyszcza organizm z toksyn.
Zielona herbata ma wiele odmian. Różnica między nimi polega na odmiennym sposobie ich uprawy, zbierania i suszenia. Mogą się mocno różnić między sobą – kolorem naparu, jego smakiem, wyglądem liści a nawet zawartością kofeiny. Największe uprawy tej herbaty są w Indonezji, Turcji oraz Indiach.

Zielona herbata i zdrowie łączą się.


Zawiera w sobie wiele składnikowych, działających bardzo korzystnie na zdrowie, są to m. in. witaminy C, B, E, K, aminokwasy, mikroelementy (wśród nich cynk, potas, mangan, fluor, miedź i wapń), polifenole, katechiny.
Bardzo dobrze jest ją włączyć do swojej diety, jeśli się odchudzamy. Zawarte w niej katechiny hamują wchłanianie się tłuszczów, w dodatku działają bardzo dobrze na trawienie i metabolizm wątroby. Najlepiej wypić ją przed położeniem się spać. Jednak ma ona działanie pobudzające, dlatego warto wypić zieloną herbatę z drugiego parzenia – ułatwia zrelaksowanie się.
Zielona herbata pozwala organizmowi oczyścić się z toksyn i substancji rakotwórczych. Jej regularne picie może pomóc zapobiec nadciśnieniu i chorobom serca, jak i wspomagać cały układ odpornościowy.


Warto też ją wypić przed trudniejszym dniem. Pozwala nam się dobrze rozbudzić, a w ciągu dnia ułatwia skupianie się na nauce lub pracy. Herbata parzona powyżej 3 minut, działa odprężająco. Jej częste picie, może zmniejszyć ryzyko zachorowania na demencję starczą i depresję.


Zielona herbata jest nazywana eliksirem młodości.

Zawarte w niej oksydanty opóźniają proces starzenia się skóry. Jest dodawana nawet do kremów i może pomóc również młodym osobom w uporaniu się z trądzikiem. Jej walorem jest także pozytywne oddziaływanie na uzębienie człowieka. Może zapobiegać chorobom dziąseł i próchnicy. Jest też polecana osobom, które borykają się z problemem nieświeżego oddechu.

Zielona herbata ma wiele zalet. Jednak należy pić ją z umiarem. Jej zbyt duża ilość może działać na nas niekorzystnie. Szczególnie powinny uważać kobiety w ciąży i pić co najwyżej 2 filiżanki tej herbaty dziennie. Dziecko może urodzić się z wadami układu nerwowego, które mogą być nieodwracalne. Zielona herbata może również sprzyjać rozwojowi anemii – osłabia proces wchłaniania się żelaza do organizmu. Nie powinno też się pić jej na czczo. Ograniczyć tę herbatę, powinny również osoby chore lub zagrożone osteoporozą, ponieważ wypłukuje wapno. Zawarta w niej kofeina, może prowadzić w nadmiarze do bólów głowy, problemu z zasypianiem czy uczucia niepokoju.

Jak dbać o higienę intymną

Redakcja zdrowyjogurt.pl

"ZdrowyJogurt" to innowacyjna redakcja internetowa, która dedykuje swoją działalność promocji zdrowego stylu życia, opartego na odpowiedniej diecie, dbałości o zdrowie, urodę oraz świadomym podejściu do życia. Skupiając się na tematach związanych z dietą, zdrowiem, stylem życia, urodą oraz właściwościami jogurtów, redakcja ta dostarcza czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz ciekawostki. Zespół redakcyjny "ZdrowyJogurt" to pasjonaci zdrowego odżywiania, specjaliści od fitnessu, ekspertki w dziedzinie urody oraz miłośnicy jogurtów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w osiągnięciu zdrowszego i bardziej zrównoważonego życia. Celem redakcji "ZdrowyJogurt" jest nie tylko edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i pielęgnacji, ale także inspirowanie do podejmowania pozytywnych zmian w codziennej rutynie, poprzez wprowadzanie prostych nawyków i wybieranie świadomych produktów spożywczych, takich jak jogurty, które korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Tłuszcz w diecie

20 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?