Tutaj jesteś

Kosmetyki na zmarszczki

21 lutego 2020 Lifestyle

Zmarszczki stanowią istotny problem dla kobiet w średnim wieku. Starzejąca się skóra wygląda mało estetycznie. Na szczęście jednak dzięki kilku sposobom możliwe jest zażegnanie tego dotkliwego problemu. Przede wszystkim warto urozmaicić swoją dietę o świeże owoce i warzywa. Ogórki, jabłka oraz marchewka doskonale oddziałują na cerę, dobrze wpływając na jej koloryt oraz jędrność. Jednocześnie warto mieć na uwadze, iż w przypadku dotkliwych zmian skórnych może okazać się konieczne zrezygnowanie z palenia papierosów i picia alkoholu. Znacząco przyspieszają one proces starzenia się tkanek, dlatego zdecydowanie warto unikać tych używek. Jednocześnie dobrze jest włączyć do diety specjalne kosmetyki na zmarszczki.

Jak walczyć ze zmarszczkami?

Istnieją różne rozwiązania w tym zakresie – począwszy od kompleksów witaminowych, skończywszy na specjalistycznych preparatach z kolagenem. Te pierwsze uzupełniają niedobory witamin i mikroelementów w organizmie. Stanowią one doskonały substytut dla zbilansowanej diety – wystarczy pamiętać o przyjęciu codziennej zalecanej dawki.

W ostatnich latach znacznie częściej są jednak stosowane preparaty na bazie kolagenu. Dzięki staraniu polskich naukowców udało się wydzielić kolagen pochodzenia zwierzęcego. Prozdrowotne właściwości tej substancji znane są od wielu lat. Jeszcze kilkanaście lat temu z nóżek wołowych robiono galaretę, która była spożywana przez kobiety uskarżające się na zmarszczki. Na chwilę obecną danie to stanowi jedynie przysmak kuchni regionalnej – z uwagi na fakt, iż kolagen zawarty w zimnych nóżkach był słabo przyswajalny.

Kolagen w produktach kosmetycznych

Na szczęście na chwilę obecną z powodzeniem można zakupić preparaty bazujące na naturalnym kolagenie. Przyspiesza on procesy regeneracyjne w obrębie tkanek. Jednocześnie aktywne składniki preparatów na bazie dobrze przyswajalnego kolagenu ujędrniają skórę i sprawiają, że jest ona doskonale nawilżona. Nie bez powodu wskazuje się, iż kolagen stanowi przełom w branży kosmetycznej. Obecnie wiele firm z tego sektora wykorzystuje receptury, które zostały opracowane przez polskie laboratoria.

Nie sposób nie wspomnieć o odżywczych właściwościach kolagenu w zakresie poprawy funkcjonowania układu ruchu. Osoby uskarżające się na reumatyzm i choroby stawów bardzo chętnie sięgają po specjalne maści, które nie tylko łagodzą dolegliwości bólowe, ale przyspieszają również regenerację stawów. Warto wskazać, że preparaty kolagenowe pozwalają również na usunięcie innych defektów skórnych, takich jak blizny czy oparzenia. Konieczne jest jednak sięgnięcie po najlepiej przyswajalne suplementy.

Jak dbać o higienę intymną

Redakcja zdrowyjogurt.pl

"ZdrowyJogurt" to innowacyjna redakcja internetowa, która dedykuje swoją działalność promocji zdrowego stylu życia, opartego na odpowiedniej diecie, dbałości o zdrowie, urodę oraz świadomym podejściu do życia. Skupiając się na tematach związanych z dietą, zdrowiem, stylem życia, urodą oraz właściwościami jogurtów, redakcja ta dostarcza czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz ciekawostki. Zespół redakcyjny "ZdrowyJogurt" to pasjonaci zdrowego odżywiania, specjaliści od fitnessu, ekspertki w dziedzinie urody oraz miłośnicy jogurtów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w osiągnięciu zdrowszego i bardziej zrównoważonego życia. Celem redakcji "ZdrowyJogurt" jest nie tylko edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i pielęgnacji, ale także inspirowanie do podejmowania pozytywnych zmian w codziennej rutynie, poprzez wprowadzanie prostych nawyków i wybieranie świadomych produktów spożywczych, takich jak jogurty, które korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?