Jak chronić cerę przed smogiem?

Smog stanowi nie lada problem dla mieszkańców wielkich miast, takich jak Kraków czy Warszawa. Wskazuje się, że zawarte w nim substancje negatywnie wpływają na zdrowie. Przede wszystkim związki smoliste spowalniają krążenie, jak również negatywnie wpływają na pracę płuc. Dlatego w okresie, gdy smog jest zjawiskiem często obserwowanym, warto zakupić specjalną maseczkę ochronną. Nie zatrzyma ona całkowicie wdychania zanieczyszczonego powietrza, jednak zablokuje w pewnym stopniu przyswajanie przez organizm drobinek szkodliwych substancji. W sytuacjach, gdy stężenie smogu jest bardzo wysokie, najlepiej jest pozostać w domu. Dzięki temu unika się narażenia organizm na oddziaływanie szkodliwych czynników, które bardzo źle wpływają nie tylko na zdrowie, ale również urodę.

Jak działa na nas smog?

Wskazuje się, że smog negatywnie wpływa również na zdrowie tkanek. Substancje w trującym gazie atakują poszczególne komórki. Są one wyjaławiane z witamin i minerałów o kluczowym znaczeniu dla zachowania młodego wyglądu. Takie zjawisko stanowi doskonałą okazję do rozmnażania się wolnych rodników. Te z kolei wywołują liczne schorzenia i choroby skóry, łącznie z nowotworami.

Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak chronić cerę przed smogiem. W pierwszej kolejności warto sięgnąć po optymalne preparaty ochronne. Dostępne są one w aptekach. Ich działanie polega na bieżącym odżywianiu skóry w potrzebne jej mikroelementy i związki chemiczne. Takie kosmetyki tworzone są z naturalnych ingredientów pochodzących z ekologicznych upraw i plantacji. Jednocześnie są one całkowicie wolne od substancji wypełniających, które często obniżają nie tylko jakość produktu, ale również jego skuteczność.

Ochrona skóry przed smogiem

Kluczowe znaczenie dla ochrony skóry przed smogiem ma również odpowiednia dieta. Zawarte w owocach tropikalnych witaminy – przede wszystkim kwas askorbinowy oraz witamina A – pozytywnie wpływają na zdrowie tkanek. Są one bardziej odporne na szkodliwe oddziaływanie smogu. Jednocześnie dobrze jest zakupić specjalne kremy i maści do nawilżania skóry.

Tłustsza cera to doskonała bariera ochronna przed wysuszającym oddziaływaniem smogu. Warto stosować takie preparaty regularnie – szczególnie wtedy, gdy stężenie szkodliwych substancji jest wysokie. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia osłonięcia newralgicznych części twarzy, takich jak nos i usta. Dlatego gdy warunki środowiskowe za oknem są mało sprzyjające, warto ubrać szalik bądź woalkę, aby ochronić delikatną skórę. Nie można również zapomnieć o czapce, która zabezpiecza tkanki uszu przed wysychaniem.

Redakcja zdrowyjogurt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *