Zadbaj o swoją skórę na wiosnę!

Po zimie skóra twarzy i całego ciała często jest przesuszona, może być nadmiernie zrogowaciała i łuszcząca. To znak, że wymaga ona dogłębnej regeneracji!

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Ciepłe dni wypełnione słońcem nastrajają nas pozytywnie i zachęcają do noszenia coraz to lżejszych ubrań. Wiosna to także doskonały czas na to, aby zadbać kompleksowo o swoją skórę na twarzy i na ciele.

Zatem, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry wiosną? Można zadbać o nią zarówno w domu, jak również można udać się do dobrego gabinetu kosmetycznego!

Pielęgnacja skóry w domu – o czym warto pamiętać?


Domowa pielęgnacja po zimie powinna przede wszystkim skupiać się na dokładnym złuszczeniu i oczyszczeniu skóry, a następnie na jej odżywieniu, nawilżeniu oraz na zregenerowaniu, aby była ona jedwabiście miękka i gładka.

Raz na tydzień warto wykonać peeling skóry twarzy i ciała. Peeling złuszczy obumarły naskórek oraz usunie głębsze zanieczyszczenia ze skóry. Gdy skóra twarzy jest podrażniona, zamiast peelingu mechanicznego można wybrać ten delikatniejszy – enzymatyczny. Masaż wykonany podczas peelingu dodatkowo poprawi kondycję skóry.

Po dokładnym złuszczeniu twarzy można nałożyć na nią odżywczą maseczkę. Może być to również maseczka w płachcie, która dokładnie pokryje całą skórę substancjami aktywnymi.

Każdy rytuał pielęgnacyjny powinien kończyć się tonizowaniem skóry oraz nałożeniem na nią kosmetyku nawilżającego, na przykład kremu, serum.

Należy także pamiętać o systematycznym nawilżaniu skóry ciała. W tym celu można wykorzystać balsamy i masła, które pokryją skórę ochronnym filmem i nie dopuszczą do nadmiernego przesuszenia.

Pomyśl o wizycie w gabinecie kosmetycznym!


Szeroką gamę zabiegów pielęgnacyjnych po zimie mogą zaproponować także dobre gabinety kosmetyczne. Do dyspozycji mamy wtedy zarówno zabiegi na twarz, jak również te przeznaczone na ciało.

Kosmetyczka może dokładnie oczyścić skórę, na przykład z użyciem mikrodermabrazji diamentowej lub tlenowej (oxybrazji). Następnie nałoży na skórę dopasowaną do cery maseczkę. Może także wykonać profesjonalny masaż twarzy. Zabiegi kończy się nałożeniem na skórę ochronnych i łagodzących kremów.

W gabinecie kosmetycznym można skorzystać też z zabiegów na ciało, które dokładnie złuszczają naskórek oraz poprawiają poziom nawilżenia, odżywienia i jędrności skóry. Doskonałym wyborem może być też relaksujący masaż.

Podsumowując, gdy wiosna zbliża się wielkimi krokami, warto pomyśleć o intensywnej pielęgnacji swojej skóry twarzy i ciała!

Redakcja zdrowyjogurt.pl