Pielęgnacja włosów zimą — jakie stosować kosmetyki?

Odpowiednia pielęgnacja włosów zimą jest bardzo ważna. Kondycja włosów może być dodatkowo osłabiona przez suche, ogrzewane powietrzne w naszym domu, zimny wiatr oraz częste noszenie czapki.

Pielęgnacja włosów zimą

Oczywiście, gdy jest zimno, nie wyjdziemy z domu z mokrą, lub nawet wilgotną głową. A kondycji włosów nie poprawia suszenie ich suszarką i używanie prostownicy lub lokówki. Dlatego tak istotna jest pielęgnacja włosów zimą i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Oprócz używania mocno nawilżającego szamponu nie zapominaj o dobrej odżywce do włosów. Kosmetyki do włosów powinny zawierać składniki nawilżające takie jak kwas hialuronowy, aloes, panthenol, olej arganowy, olej macadamia czy olej z avocado. Keratyna natomiast pomóż wzmocnić włosy i znacząco poprawić ich wygląd. Regularnie używaj produktów takich jak nawilżające serum oraz maski do włosów.

Bogaty skład

Zwracaj uwagę na skład bogaty w substancje nawilżające oraz odżywcze podobnie jak w przypadku szamponu i odżywki. Do włosów osłabionych potrzebujesz jednak silniej działających kosmetyków. Jest nimi właśnie wspomniana maska do włosów lub odpowiednie serum. Możesz również użyć czystych olejów, które mają działanie nawilżające i odżywcze. Delikatnie podgrzej olej arganowy, olejek ze słodkich migdałów, olej kokosowy lub oliwę z oliwek, wetrzyj w umyte włosy, owiń ciepłym ręcznikiem i spłucz dokładnie po ok. 20-30 minutach. Właściwa pielęgnacja włosów zimą pomoże Ci cieszyć się piękną fryzurą.

fizjovitae.pl

Redakcja zdrowyjogurt.pl