Perfumy czy woda toaletowa?

Każda kobieta chce dobrze pachnieć. Nie bez powodu wskazuje się, że perfumy kobiece są znacznie bardziej intensywne niż kosmetyki dla mężczyzn. Trzeba pamiętać jednak o odpowiednim dozowaniu. Zbyt mocna perfuma może działać zniechęcająco na inne osoby. Ważny jest również wybór odpowiedniego zapachu. Na ogół kobiety w średnim wieku lubią wody perfumowane bazujące na woni drzewa sandałowe. Dostępne są również inne mieszanki, takie jak bergamotka czy nagietek, które doskonale komponują się ze sobą. Nie zaleca się jednak stosowania kilku perfum po sobie. Może się bowiem okazać, że mieszanka zapachowa będzie ze sobą źle współgrać. Młode kobiety zdecydowanie chętniej sięgają po wody toaletowe, które zostawiają zapach na relatywnie niedługi czas. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, bowiem w każdej chwili możliwe jest sięgnięcie po butelkę perfum i dokonanie odświeżenia.

Czym są perfumy?

Nie wszystkie produkty określane jako perfumy w istocie nimi są. Wynika to z faktu, że nazwę tą zwyczajowo stosuje się również do wód perfumowanych i wód toaletowych. Różnią się one jednak stężeniem substancji zapachowych. Najbardziej wyraziste są oczywiście klasyczne perfumy. Z kolei wody perfumowane zawierają większą domieszkę alkoholu, w rezultacie czego są słabsze. Najmniej intensywnym zapachem cechują się proste wody toaletowe, które na ogół używane są wyłącznie doraźnie. Spore różnice występują pomiędzy cenami poszczególnych kosmetyków. Stąd pojawia się pytanie – perfumy czy woda toaletowa. Osoba, która ma wystarczającą ilość pieniędzy, powinna sięgnąć po te pierwsze. Wskazuje się, iż cechują się one znaczną trwałością i są całkowicie odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak wiatr czy wilgoć. Zapach pozostaje nienaruszony nawet przez kilkanaście godzin od chwili aplikacji. Tym samym perfumy doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy dana osoba wybiera się na spotkanie towarzyskie lub do pracy.

Czym jest woda toaletowa?

Woda toaletowa jest chętnie wybierana przez osoby młode. Jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne, bowiem jedna fiolka kosztuje zaledwie kilkanaście złotych. Inaczej wygląda ta kwestia w przypadku wód zapachowych produkowanych przez uznane marki kosmetyczne. Wówczas niejednokrotnie konieczna jest zapłata nawet stu złotych za jedną buteleczkę. Przy zakupie odpowiedniego kosmetyku warto dokładnie sprawdzić, jaką ma on objętość. Kluczowe znaczenie ma także zawartość alkoholu. Zbyt mocno rozcieńczona woda toaletowa wywoła jedynie chwilowy efekt, który ulegnie całkowitej utracie już po kilkunastu minutach od aplikacji.

Redakcja zdrowyjogurt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *