Tutaj jesteś

Najlepsze sposoby na rogowacenie naskórka

11 lipca 2022 Uroda sposoby na rogowacenie naskórka


Czasami wydaje się nam, że mamy problemy z trądzikiem, podczas gdy w rzeczywistości doszło do nadmiernego i nieprawidłowego rogowacenia naskórka, który daje zbliżone objawy i może przypominać właśnie trądzik. Objawia się bowiem krostkami i wypryskami. Nieestetyczne zmiany zaczynają pokrywać głównie nasze ramiona, czasem też i nogi bądź wybrane fragmenty skóry twarzy. Oczywiście rogowacenie naskórka na tym się wcale nie kończy. Daje też inne objawy w postaci silnego świądu, uczucia szorstkości skóry oraz licznych przesuszeń. Leczenie tej przypadłości na szczęście nie zawsze wymaga konsultacji z lekarzem. Możemy zająć się nim sami. O ile zastosujemy się do poniższych sprawdzonych rad.

 

Właściwa dieta

 

Błędem wielu osób próbujących na własną rękę walczyć z rogowaceniem naskórka jest koncentrowanie się na samej pielęgnacji. Oczywiście odpowiednie zabiegi kosmetyczne są w stanie sporo nam dać i naprawdę nam pomóc, jednakże od początku warto by było je połączyć z odżywieniem skóry od wewnątrz, do czego posłuży nam już tylko mądra i zaplanowana dieta. Odpowiedni jadłospis to najlepsze narzędzie do zwalczenia przesuszeń.

 

Zamiast koncentrować się na jak najczęstszym smarowaniu skóry nawilżającymi i natłuszczającymi balsamami, czasem naprawdę lepiej pomyśleć trochę o diecie, aby nawilżyć tę skórę od środka. Jadłospis pozwalający na wyleczenie zrogowaciałego naskórka musi zawierać dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Kwasy te najlepiej dostarczać pod postacią tłustych ryb. Dobrym wpływem na stan i wygląd skóry wykazują się również witaminy A i E, które można przyswajać w suplementach diety, aby zapewnić sobie ich większą ilość.

 

Regularne peelingi

 

Naskórek musi być na bieżąco usuwany, bo w przeciwnym wypadku będzie właśnie narastać i koniec końców zacznie twardnieć oraz rogowacieć. Nie możemy jednak pozbywać się go w sposób agresywny i nadmiernie intensywny. Codzienne wykonywanie peelingów mechanicznym w żadnym wypadku nie jest wskazane. Gdybyśmy rzeczywiście przeprowadzali je tak często, nasz problem tylko by się pogłębił, bo skóra zaczęłaby się chronić przed kolejnym starciem i przez to odrastałaby jeszcze grubsza i twardsza.

 

Domowe sposoby na rogowacenie naskórka polegają raczej na delikatnym pozbywaniu się martwych komórek skóry. Nie używajmy do tego celu mocnych drogeryjnych produktów. Świetny podstawowy peeling stworzymy już z płatków owsianych wymieszanych z wodą albo ze zwykłych fusów kawy połączonych z olejem kokosowym bądź oliwą z oliwek.

 

Świetnym i przy tym dość delikatnym peelingiem dla skóry jest też szczotkowanie ciała. Ta metoda nie dość, że daje fantastyczne rezultaty, to jeszcze do tego pozwala nam uniknąć kupowania drogich kosmetyków i używania sztucznych drogeryjnych produktów. Jedyne, czego potrzebujemy, to dobrej szczotki wypełnionej naturalnym włosiem. Koszt? Jakieś pięćdziesiąt złotych. A taka szczotka zastąpi nam absolutnie wszystkie peelingi, o ile tylko będziemy każdego dnia masować nią całe ciało przed kąpielą lub przed prysznicem.

 

Naturalna pielęgnacja

 

Na złuszczaniu naskórka nasza pielęgnacja nie może się jednak zakończyć. Jeżeli skóra już zaczęła rogowacieć i samodzielnie się złuszczać, powinniśmy ją teraz mocno nawilżyć i natłuścić. W tym pomoże nam akurat olej kokosowy. W drogeriach na pewno znajdziemy przeróżne zawierające go kosmetyki, ale naprawdę nie ma sensu po nie sięgać, skoro czysty olej kokosowy działa równie skutecznie, a przy tym kosztuje znacznie mniej i jest bezpieczny dla każdego typu skóry.

 

Bogaty w różnorodne kwasy tłuszczowe potrafi fantastycznie odżywić ciało. Oprócz tego wykazuje się właściwościami antyzapalnymi i antybakteryjnymi. Olej kokosowy na rogowacenie naskórka działa dokładnie tak jak najlepsze preparaty farmakologiczne. Warto jednak wybrać wysokiej jakości, naturalny olej kokosowy, aby mieć pewność, że jak najlepiej traktujemy naszą skórę.

 

 

Oczywiście, jeśli dobrze poszukamy w sieci, na różnych stronach znajdziemy jeszcze inne skuteczne domowe sposoby na rogowacenie naskórka. Warto je testować. Zwłaszcza latem, gdy ten naskórek zdecydowanie lubi się łuszczyć i lubi rogowacieć.

Jak dbać o higienę intymną

Redakcja zdrowyjogurt.pl

"ZdrowyJogurt" to innowacyjna redakcja internetowa, która dedykuje swoją działalność promocji zdrowego stylu życia, opartego na odpowiedniej diecie, dbałości o zdrowie, urodę oraz świadomym podejściu do życia. Skupiając się na tematach związanych z dietą, zdrowiem, stylem życia, urodą oraz właściwościami jogurtów, redakcja ta dostarcza czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz ciekawostki. Zespół redakcyjny "ZdrowyJogurt" to pasjonaci zdrowego odżywiania, specjaliści od fitnessu, ekspertki w dziedzinie urody oraz miłośnicy jogurtów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w osiągnięciu zdrowszego i bardziej zrównoważonego życia. Celem redakcji "ZdrowyJogurt" jest nie tylko edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i pielęgnacji, ale także inspirowanie do podejmowania pozytywnych zmian w codziennej rutynie, poprzez wprowadzanie prostych nawyków i wybieranie świadomych produktów spożywczych, takich jak jogurty, które korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zalety depilacji laserowej

Zalety depilacji laserowej

24 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?