Kosmetyki odpowiadające różnym typom cery – czy to ma sens?

Często na półkach w drogerii możemy znaleźć kremy i inne kosmetyki, które są przeznaczone do różnego typu cer. Mowa tu nie tylko o podstawowym podziale na suchą, tłustą i mieszaną. Możemy znaleźć kosmetyki do cery z przebarwieniami, zmęczonej, poszarzałej, z oznakami starzenia czy też młodej. Każdy może znaleźć wręcz idealny opis kosmetyku dostosowany do swojej cery. Jednak czy takie podziały mają sens? Czy tylko odpowiednio opisany typ cery na kosmetyku powinien zachęcać nas do zakupu?

Typ cery a kosmetyki – jak to rozgryźć?

Pomimo posiadania ogromnej ilości kosmetyków do różnych rodzajów cery, czasem nie wiemy, co powinniśmy wybrać. Wynika to między innymi z braku odpowiedniej wiedzy na temat składów, kolejności kroków pielęgnacji czy rozpoznania własnego typu skóry. Warto więc dużo czytać w Internecie i szukać informacji o kosmetykach. Sprawdź np. tę stronę: http://kosmetyki-online24.pl. Koniecznie rozpoznaj swój typ skóry. Nie chodzi tu o rozgraniczenie: sucha, mieszana, tłusta. Tak naprawdę, nasza cera może się zmieniać i reagować różnie na poszczególne kosmetyki. Ważne więc, aby przede wszystkim kontrolować reakcje skóry na to, jak ją pielęgnujemy.

Co jest najważniejsze w pielęgnacji poszczególnych typów cery?

Choć każda cera jest inna, to kroki w pielęgnacji zawsze są te same. Mowa tu o demakijażu, oczyszczaniu, tonizacji i nakładaniu odpowiednich kosmetyków: serum, krem, krem pod oczy i ewentualne dodatki, jak np. olej. Każda cera wymaga tych kroków, jednak pielęgnacja powinna być ustalona z pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Jeśli znasz swój typ skóry, możesz postawić na specjalnie dostosowaną serię produktów. Jednak znając życie nie wszystkie kosmetyki będą idealne. Skóra często jest mieszana, przez co wymaga innej pielęgnacji np. w strefie T, a innej na policzkach czy pod oczami.

Słuchaj swojej cery! Najlepsza pielęgnacja

Zebranie idealnej pielęgnacji nie zawsze jest łatwe. Choć mamy specjalnie przygotowane kosmetyki i całą masę produktów, to kompletowanie ich może zająć czasem nawet kilka lat! Cera się zmienia, dojrzewa i przechodzi różne etapy. Najważniejsze, to żeby jej słuchać i odpowiadać na bieżące potrzeby. Interesowanie się pielęgnacją jest tu kluczowe. Wybór kosmetyków, które pasują naszej skórze, skutkuje zachowaniem młodego wyglądu oraz zdrowia na długie lata! Naprawdę warto prowadzić świadomą pielęgnację, która całkowicie odmieni stan cery.

Redakcja zdrowyjogurt.pl