Tutaj jesteś

Jakie soczewki kontaktowe warto wybrać ?

29 stycznia 2022 Lifestyle soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to znakomita alternatywa do tradycyjnych okularów. Nie parują, nie ograniczają pola widzenia i pozwalają na nieograniczoną aktywność fizyczną. To znakomite rozwiązanie na korektę wzroku bez względu na rodzaj zaburzeń widzenia. Osoby, które chcą wymienić okulary na soczewki kontaktowe, często stoją przed trudną decyzją i nie wiedzą jakie szkła korekcyjne będą dla nich najbardziej odpowiednie. Jaki wariant wybrać i jakimi kryteriami kierować się przy wyborze soczewek? Sprawdź, co radzimy.

Jak wybrać soczewki?

Osoby z wadami wzroku mają szerokie możliwości wyboru soczewek, które zróżnicowane są pod względem materiału z jakiego zostały wykonane czy długości użytkowania. Pamiętaj jednak o naczelnej zasadzie, że to specjalista, czyli lekarz okulista lub optometrysta dobiera ci soczewki kontaktowe. Dobór szkieł korekcyjnych musi być poprzedzony badaniem lekarskim i konsultacją, ponieważ tylko z pomocą specjalisty wybierzesz model idealny dla siebie, który zapewni ci optymalną ostrość widzenia i skoryguje wady wzroku. Samodzielny wybór soczewek mija się z celem, ponieważ możesz sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Jakie są rodzaj soczewek?

Rynek oferuje bogaty wybór soczewek w rozmaitych wariantach, pośród których najczęściej wymienia się produkty, zróżnicowane pod względem częstotliwości ich wymiany. Do najpopularniejszych należą:

Każde z tych soczewek można idealnie dobrać do wady wzroku. Mogą z nich korzystać zarówno osoby z krótkowzrocznością, jak i nadwzrocznością oraz astygmatyzmem. Oba warianty świetne się sprawdzą do korekty presbiopii, która szczególnie nasila się z wiekiem i utrudnia ostre widzenie z bliskiej odległości przy słabym, sztucznym oświetleniu.

Soczewki kontaktowe jednodniowe – czym się charakteryzują?

Szkła kontaktowe, jednodniowe to rozwiązanie bardzo higieniczne. Takie soczewki są delikatne, sterylne i idealnie nawilżają. Nie musisz ich czyścić ani przechowywać w jakichś specjalnych warunkach, ponieważ rano po przebudzeniu je zakładasz, a wieczorem wyrzucasz, zaś następnego dnia zakładasz całkowicie nową parę. To znakomita propozycja szczególnie dla początkujących użytkowników, ponieważ jednodniowy tryb wymiany nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które docenia coraz więcej osób.

Soczewki dwutygodniowe – maksimum wygody dla aktywnych

Tego rodzaju szkła korekcyjne są znakomitą propozycją dla wszystkich aktywnych osób, które pragną jeszcze większej wygody. Nie musisz pamiętać o codziennym zakładaniu nowej pary, ponieważ wystarczy, że na koniec dnia je wyczyścisz specjalnym płynem i umieścisz w pojemniku, aby na następny dzień były gotowe do komfortowego użytku. Po 2 tygodniach użytkowania należy je wymienić na nowe.

Jakie soczewki przodują w rankingach?

Prawdziwym liderem są soczewki kontaktowe marki Acuvue.pl. To produkty, które możesz idealnie dopasować zarówno do rodzaju wady wzroku, jak i swojego stylu życia. Szkła korekcyjne są doskonałym rozwiązaniem także dla osób z oczami, podatnymi na podrażnienia i pracującymi w trudnych warunkach.

Z soczewkami kontaktowymi od tej marki nic cię nie ogranicza, dlatego warto je wybrać.

Artykuł sponsorowany

Jak dbać o higienę intymną

Redakcja zdrowyjogurt.pl

"ZdrowyJogurt" to innowacyjna redakcja internetowa, która dedykuje swoją działalność promocji zdrowego stylu życia, opartego na odpowiedniej diecie, dbałości o zdrowie, urodę oraz świadomym podejściu do życia. Skupiając się na tematach związanych z dietą, zdrowiem, stylem życia, urodą oraz właściwościami jogurtów, redakcja ta dostarcza czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz ciekawostki. Zespół redakcyjny "ZdrowyJogurt" to pasjonaci zdrowego odżywiania, specjaliści od fitnessu, ekspertki w dziedzinie urody oraz miłośnicy jogurtów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w osiągnięciu zdrowszego i bardziej zrównoważonego życia. Celem redakcji "ZdrowyJogurt" jest nie tylko edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i pielęgnacji, ale także inspirowanie do podejmowania pozytywnych zmian w codziennej rutynie, poprzez wprowadzanie prostych nawyków i wybieranie świadomych produktów spożywczych, takich jak jogurty, które korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?