Tutaj jesteś

Jaki wpływ na organizm ma stosowanie kolagenu?

7 lutego 2022 Uroda stosowanie kolagenu

Kolagen to białko, które pod wieloma względami ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest to substancja wytwarzana przez organizm, jednak po 25. roku życia jego produkcja systematycznie się zmniejsza, więc dla zachowania efektów jego działania konieczne jest wprowadzenie suplementacji.

Czym jest kolagen?

Kolagen to naturalne białko wytwarzane przez organizm, stanowiące jeden z podstawowych budulców ścięgien, zębów, skóry, naczyń krwionośnych czy chrząstek. W przypadku młodych, zdrowych osób do 25. roku życia kolagen jest regularnie wymieniany i odbudowywany. Później jego ilość raz z wiekiem maleje. Wówczas dla zachowania młodego wyglądu i zdrowia ważna jest suplementacja kolagenem. Co ważne, skuteczność działania kolagenu na organizm została potwierdzona w badaniach naukowych.

Czy warto stosować kolagen do picia?

Choć kolagen w postaci suplementów dostępny jest w różnych formach, to jednak zdecydowanie najlepszą i najwygodniejszą jest ta przeznaczona do picia.
 Kolagen do picia dostępny jest w formie hydrolizowanego białka, charakteryzującego się bardzo wysoką przyswajalnością przez organizm (sięgającą nawet poziomu 95%).
 Doskonałym przykładem bardzo dobrego kolagenu do picia może być Collibre. Jest to całkowicie naturalny produkt, zawierający szwajcarski kolagen o bardzo wysokim stopniu wchłanialności. Dodatkowo dostępny jest w atrakcyjnych smakach. Nie zawiera laktozy, więc bez przeszkód sięgać mogą po niego również weganie i wegetarianie.

Jak kolagen oddziałuje na organizm?

Odpowiednia ilość kolagenu w organizmie przyczynia się przede wszystkim do poprawy wyglądu i kondycji skóry, choć to nie jest jedyna zaleta suplementacji tym białkiem. Kolagen sprawia, że skóra jest nawilżona, a tym samym lepiej odżywiona i elastyczna, przez co wygląda młodo i świeżo. Regularne dostarczanie kolagenu zmniejsza również ryzyko powstawania zmarszczek, a także znacząco niweluje widoczność już tych istniejących. Kolagen uodparnia również skórę na szkodliwe działanie promieni UV, zanieczyszczonego powietrza czy niskich temperatur.
 Płynna forma kolagenu, pod warunkiem, że jest regularnie przyjmowana, pozytywnie wpływa również na kondycję włosów i paznokci. Dzięki suplementacji stają się mocniejsze i mniej podatne na uszkodzenia. Paznokcie nie rozdwajają się, a włosy znacznie mniej wypadają. Ze względy na to, że kolagen stanowi ważny element budulcowy wielu struktur w organizmie, jego przyjmowanie pomaga zwalczyć wiele dolegliwości bólowych w stawach, wspomaga również wzmocnienie zębów oraz kości.

Jak przyjmować kolagen, by cieszyć się z efektów jego działania?

Kolagen do picia pozytywnie wpływa na wiele obszarów funkcjonowania organizmu. Warto jednak pamiętać o tym, że aby osiągnąć zadowalające efekty i utrzymać je możliwie jak najdłużej, konieczne jest regularne stosowanie suplementacji. Efekty są widoczne, jednak należy uzbroić się w cierpliwość – pierwsze efekty terapii kolagenowej mogą pojawić się dopiero po około 3 miesiącach. Kuracja ma sens jedynie wtedy, gdy regularnie przyjmowany jest kolagen naturalny, a preparat jest całkowicie pozbawiony obecności chemicznych dodatków.

Notka prasowa

Jak dbać o higienę intymną

Redakcja zdrowyjogurt.pl

"ZdrowyJogurt" to innowacyjna redakcja internetowa, która dedykuje swoją działalność promocji zdrowego stylu życia, opartego na odpowiedniej diecie, dbałości o zdrowie, urodę oraz świadomym podejściu do życia. Skupiając się na tematach związanych z dietą, zdrowiem, stylem życia, urodą oraz właściwościami jogurtów, redakcja ta dostarcza czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz ciekawostki. Zespół redakcyjny "ZdrowyJogurt" to pasjonaci zdrowego odżywiania, specjaliści od fitnessu, ekspertki w dziedzinie urody oraz miłośnicy jogurtów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w osiągnięciu zdrowszego i bardziej zrównoważonego życia. Celem redakcji "ZdrowyJogurt" jest nie tylko edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i pielęgnacji, ale także inspirowanie do podejmowania pozytywnych zmian w codziennej rutynie, poprzez wprowadzanie prostych nawyków i wybieranie świadomych produktów spożywczych, takich jak jogurty, które korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zalety depilacji laserowej

Zalety depilacji laserowej

24 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?