Tutaj jesteś

Jak działa frezarka do paznokci i czy jest niezbędna?

20 maja 2022 Uroda frezarka do paznokci

Frezarka do paznokci to bardzo przydatny sprzęt w domowym zestawie do manicure i pedicure, a w salonie kosmetycznym wręcz obowiązkowy. Pozwala dokładnie i bezpiecznie zadbać o paznokcie oraz skórki.

Do czego służy frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci jest uniwersalnym urządzeniem zawierającym liczne nakładki. Każda z nich przeznaczona jest do innego etapu modelowanie kształtu, a także powierzchni paznokci.

Paznokcie mogą być zarówno opracowywane pod względem kształtu, a ich powierzchnia może być dokładnie przygotowana pod dalszą pielęgnację – zarówno pod tradycyjne lakiery, jak i trwalsze produkty.

Frezarka jest także doskonałym i niezastąpionym narzędziem do gładkiego usuwania skórek. Z powodzeniem można jej używać zarówno do pielęgnacji paznokci dłoni, jak i stóp.

Jak działa frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci dostępna w ofercie hurtowni Mimari może być wykorzystywana do licznych zabiegów kosmetycznych. Przede wszystkim korzysta się niej podczas skracania paznokci, zarówno naturalnych, jak i sztucznych.

Płytka paznokcia może być zarówno modelowana, jak i polerowana z wykorzystaniem odpowiednich nakładek. Również narosłe skórki oraz wszelkiego rodzaju zgrubienia i zrogowacenie można wyeliminować frezarką.

Samo urządzenie opiera się o specjalne frezy wprawiane w bardzo szybki ruch obrotowy. Dzięki temu delikatnie, lecz skutecznie ścierają dana powierzchnie lub przy wykorzystaniu odpowiedniej końcówki – także polerują.

Frezarka składa się korpusu oraz wymiennych frezów. Wybierając odpowiednie dla swoich potrzeb urządzenie, należy zwrócić szczególna uwagę na moc. Przy domowym korzystaniu odpowiednia będzie na poziomie 20 W, natomiast dla profesjonalistów zalecane są frezarki o mocy 40-45 W.

W jaki sposób poprawnie i bezpiecznie używać frezarki?

Frezarka do paznokci jest bardzo przydatnym sprzętem, zarówno w domu jak i salonie kosmetycznym, wymaga jednak pewnej ostrożności.

Nieodpowiednie, za mocne lub nieuważne korzystanie z urządzenia może doprowadzić do skaleczeń, lub uszkodzeń w obrębie płytki paznokcia.

Dociskanie frezu lub korzystanie ze zbyt dużej mocy może nie tylko zepsuć przygotowywaną stylizację, ale także silnie zranić skórę.

Warto także uważnie dobierać ziarnistość oraz kształt frezu do konkretnego zabiegu. Nie zaleca się także zbyt długiego trzymania frezu w jednym miejscu.

Bardzo istotna jest także higiena. Po każdym zabiegu należy dokładnie zdezynfekować całe urządzenie oraz wykorzystywane frezy. Nie należy korzystać z frezarki w przypadku stanów zapalnych, reakcji alergicznych i grzybicy paznokci.

Jak dbać o higienę intymną

Redakcja zdrowyjogurt.pl

"ZdrowyJogurt" to innowacyjna redakcja internetowa, która dedykuje swoją działalność promocji zdrowego stylu życia, opartego na odpowiedniej diecie, dbałości o zdrowie, urodę oraz świadomym podejściu do życia. Skupiając się na tematach związanych z dietą, zdrowiem, stylem życia, urodą oraz właściwościami jogurtów, redakcja ta dostarcza czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz ciekawostki. Zespół redakcyjny "ZdrowyJogurt" to pasjonaci zdrowego odżywiania, specjaliści od fitnessu, ekspertki w dziedzinie urody oraz miłośnicy jogurtów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w osiągnięciu zdrowszego i bardziej zrównoważonego życia. Celem redakcji "ZdrowyJogurt" jest nie tylko edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i pielęgnacji, ale także inspirowanie do podejmowania pozytywnych zmian w codziennej rutynie, poprzez wprowadzanie prostych nawyków i wybieranie świadomych produktów spożywczych, takich jak jogurty, które korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zalety depilacji laserowej

Zalety depilacji laserowej

24 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?