Jak działa frezarka do paznokci i czy jest niezbędna?

Frezarka do paznokci to bardzo przydatny sprzęt w domowym zestawie do manicure i pedicure, a w salonie kosmetycznym wręcz obowiązkowy. Pozwala dokładnie i bezpiecznie zadbać o paznokcie oraz skórki.

Do czego służy frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci jest uniwersalnym urządzeniem zawierającym liczne nakładki. Każda z nich przeznaczona jest do innego etapu modelowanie kształtu, a także powierzchni paznokci.

Paznokcie mogą być zarówno opracowywane pod względem kształtu, a ich powierzchnia może być dokładnie przygotowana pod dalszą pielęgnację – zarówno pod tradycyjne lakiery, jak i trwalsze produkty.

Frezarka jest także doskonałym i niezastąpionym narzędziem do gładkiego usuwania skórek. Z powodzeniem można jej używać zarówno do pielęgnacji paznokci dłoni, jak i stóp.

Jak działa frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci dostępna w ofercie hurtowni Mimari może być wykorzystywana do licznych zabiegów kosmetycznych. Przede wszystkim korzysta się niej podczas skracania paznokci, zarówno naturalnych, jak i sztucznych.

Płytka paznokcia może być zarówno modelowana, jak i polerowana z wykorzystaniem odpowiednich nakładek. Również narosłe skórki oraz wszelkiego rodzaju zgrubienia i zrogowacenie można wyeliminować frezarką.

Samo urządzenie opiera się o specjalne frezy wprawiane w bardzo szybki ruch obrotowy. Dzięki temu delikatnie, lecz skutecznie ścierają dana powierzchnie lub przy wykorzystaniu odpowiedniej końcówki – także polerują.

Frezarka składa się korpusu oraz wymiennych frezów. Wybierając odpowiednie dla swoich potrzeb urządzenie, należy zwrócić szczególna uwagę na moc. Przy domowym korzystaniu odpowiednia będzie na poziomie 20 W, natomiast dla profesjonalistów zalecane są frezarki o mocy 40-45 W.

W jaki sposób poprawnie i bezpiecznie używać frezarki?

Frezarka do paznokci jest bardzo przydatnym sprzętem, zarówno w domu jak i salonie kosmetycznym, wymaga jednak pewnej ostrożności.

Nieodpowiednie, za mocne lub nieuważne korzystanie z urządzenia może doprowadzić do skaleczeń, lub uszkodzeń w obrębie płytki paznokcia.

Dociskanie frezu lub korzystanie ze zbyt dużej mocy może nie tylko zepsuć przygotowywaną stylizację, ale także silnie zranić skórę.

Warto także uważnie dobierać ziarnistość oraz kształt frezu do konkretnego zabiegu. Nie zaleca się także zbyt długiego trzymania frezu w jednym miejscu.

Bardzo istotna jest także higiena. Po każdym zabiegu należy dokładnie zdezynfekować całe urządzenie oraz wykorzystywane frezy. Nie należy korzystać z frezarki w przypadku stanów zapalnych, reakcji alergicznych i grzybicy paznokci.

Redakcja zdrowyjogurt.pl