Czym stylizować paznokcie? Przegląd dostępnych rodzajów lakierów

Kobiety uwielbiają malować paznokcie. Odpowiednio dobrany kolor jest świetnym uzupełnieniem dla noszonej odzieży, a także sposobem wyrażenia własnego charakteru i emocji. Jakie rodzaje lakierów do paznokci ma do dyspozycji kobieta, która dopiero rozpoczyna swą przygodę z ich malowaniem?

Żelowe lakiery na każdą okazję

Dostępne w różnych kolorach lakiery żelowe wyróżniają się bardzo intensywną kolorystyką. Można powiedzieć, że są one mieszaniną lakieru i żelu, dzięki którym ich barwa jest tak wyrazista. Żelowe lakiery sprawdzą się u pań, które posiadają bardzo delikatną płytkę paznokcia. Ich mocna struktura zabezpiecza ją i to na bardzo długi czas. Zdejmowanie lakierów żelowych jest dosyć trudne, dlatego wiele pań ogranicza się np. do opiłowania odrostów i ponownego nałożenia (uzupełnienia) warstwy wierzchniej. Lakiery te utwardza się pod lampą LED lub UV. Ciekawą ofertę lakierów żelowych ma m.in. firma Cuccio – https://cuccio.pl/.

Czym jest lakier hybrydowy?

Popularna hybryda to polimerowa odmiana lakieru do paznokci. Pod względem intensywności koloru bardzo przypomina ona lakier żelowy, aczkolwiek w porównaniu z nim nie jest ona aż tak trwała. Lakiery hybrydowe można wzbogacać różnymi, interesującymi wzorami. Ciekawą propozycją są m.in. wyraziste stempelki do paznokci, które dodają kobiecie animuszu i sprawiają, że czuje się ona pewna siebie w każdych warunkach. Zdejmowanie hybrydy jest dużo łatwiejsze, gdyż ogranicza się do zmatowienia powierzchni płytki i owinięcia jej materiałem nasączonym rozpuszczalnikiem. Hybryda — tak jak lakier żelowy — utwardza się za pomocą lamp.

Lakiery o klasycznych właściwościach

Klasyczne lakiery to propozycja dla tych osób, które nie chcą odchodzić od starych, a zarazem sprawdzonych rozwiązań. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych odmian lakiery klasyczne nie utwardzają się za pomocą światła o różnej długości, lecz normalnie zasychają na powierzchni palca. Atutem lakieru klasycznego jest możliwość jego łatwego usunięcia. Co więcej, nie zawiera on żadnych, toksycznych dla płytki substancji, w związku z czym posiadaczka takiego lakieru może szybko zmieniać stylizację i to na różne okazje. Lakier klasyczny usuwa się z płytki za pomocą standardowego zmywacza do paznokci, przy czym proces ten trwa bardzo krótko.

Dostępne na rynku lakiery do paznokci można w zasadzie podzielić na dwie grupy. Do pierwszej z nich należą lakiery trwałe, a więc żelowe i hybrydowe, a do drugiej lakiery w odmianie klasycznej, które mogą być zmyte w dowolnym momencie i aplikują się bardzo krótko.

Redakcja zdrowyjogurt.pl