Czy ja też mogę mieć piękną cerę?

Piękna cera to marzenie każdej z nas. To, w jakim jest stanie, zależy przede wszystkim od tego, jak o nią dbamy. Są oczywiście sposoby na szybkie poprawienie wyglądu naszej buźki – kosmetologia oferuje nam ogromną ilość najróżniejszych rodzajów zabiegów, obiecując piękno tu i teraz. Ale szczerze mówiąc, co nagle to po diable. Na zdrową, ładną cerę trzeba popracować troszkę dłużej, a co najważniejsze – konsekwentnie i systematycznie. Jakie są sposoby na piękną cerę? Od czego zaczynamy? Od pielęgnacji w domu.

1. Krok 1 – demakijaż

Demakijaż to najprostszy, a zarazem najważniejszy zabieg dla skóry naszej twarzy. Można go zrobić za pomocą przegotowanej wody i odpowiednio dobranego do naszego typu cery żelu. Właściwe jest też wykonywanie demakijażu mleczkiem albo wodą micelarną. Najważniejsze, aby dokładnie usunąć wszelkie kosmetyki i zgromadzone zabrudzenia z oczu, twarzy, podbródka, nie zapominając że mamy też szyję. Tu przyda się delikatność, nie trzemy i nie pocieramy skóry – podejdźmy do tej czynności z miłością. Skóra odwdzięczy się nam blaskiem i zdrowiem.

2. Krok 2 – krem

Jeśli uznamy, że buźka jest już czysta, prawmy jej przyjemność poprzez lekkie wklepanie ulubionego kremu. To znowu, po demakijażu, bardzo prosta a zarazem przyjemna czynność. Możemy przy okazji zrobić krótki masaż, który usprawni nam mikrokrążenie, a jednocześnie sprawi, że krem zadziała ze zdwojoną mocą. Dobrze nawilżona skóra będzie jędrna i dotleniona.

3. Krok 3 – maseczka

Mocniejsze działanie od kremu mają maseczki. Warto zatem poświęcić kilka minut raz na kilka dni, położyć na twarz maseczkę i odpoczywając pozwolić aby zdziałała cuda. Na rynku znajdziemy bardzo dużo rożnych maseczek, bez trudu wybierzemy coś dla siebie. Dla osób, które lubią i cenią sobie naturalność, dobrym rozwiązaniem będzie samodzielne ich przygotowanie. Możemy połączyć niecałą łyżeczkę twarożku, łyżkę mleka i odrobinę soku z cytryny aby uzyskać papkę na poprawę koloru skory. Jeśli natomiast nasza skóra wygląda na zmęczoną, zróbmy papkę z ugotowanego w mundurku ziemniaka, żółtka i odrobiny ciepłego mleka. Taką maseczkę wystarczy potrzymać na twarzy około 15 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą.

4. Krok 4 – właściwa dieta

Poza codzienną pielęgnacją skóry ważne jest, abyśmy zadbały o nią od wewnątrz. Aby cieszyć się ładnym wyglądem musimy dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Potrzebujemy przeciwutleniaczy, witamin z grupy B, witaminy A, C, E. Jeśli do tego dorzucimy produkty bogate w krzem i cynk i nie zapomnimy o piciu odpowiedniej ilości wody – będziemy się mogły cieszyć zdrową, piękną cerą.

Redakcja zdrowyjogurt.pl