Tutaj jesteś

Cierpisz na alergię? Zmień swoją poduszkę!

14 września 2021 Lifestyle poduszki dla alergików

Jeżeli jesteśmy alergikami, nie oznacza to, że musimy rezygnować z komfortu snu. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że niewinna poduszka może stać się z czasem pożywką dla roztoczy i tym samym powodować alergie. Wielu z nas trzyma w domu stare poduchy, w których pierze nie tylko jest nieprzyjemnie zbite, ale i nie pachnie zbyt ładnie. Z pomocą przychodzą specjalne poduszki dla alergików. Takie poduszki dla osób cierpiących na alergie zdecydowanie nie są odpowiednie. Poduszki dla alergików to rozwiązanie niezwykle skuteczne. Produkty nie tylko zwiększają jakość nocnego wypoczynku. Mają jedno główne przeznaczenie: zapobieganie powstaniu alergii lub zaostrzaniu objawów już istniejącej.  

Dlaczego poduszki dla alergików nie mogą być z pierza?

Tradycyjne poduszki z pierza nadal mają swoich zwolenników. Jednak spanie na poduszce puchowej przez alergika może wywołać bardzo nieprzyjemne objawy: kichanie, katar, swędzące i łzawiące oczy, zatkany nos, kaszel, ucisk i ból twarzy. Dlatego też alergicy muszą unikać poduszek wypełnionych naturalnym pierzem kaczym, czy gęsim. Dotyczy to zarówno poduszek nowych, jak i starych. Pierze narażone jest na rozwój roztoczy, grzybów i pleśni.  

Nie musisz rezygnować z komfortu

Kupując poduszki dla alergików, musimy kierować się właściwie tymi samymi zasadami, co podczas zakupu poduszek tradycyjnych. Poza wyborem odpowiedniego materiału, który nie spowoduje niemiłych objawów, musimy zastanowić się nad twardością poduszki, jej rozmiarem, kształtem. Wybór poduszek dla osób zmagających się z alergiami nie jest mały. Tak, jak w przypadku tradycyjnych poduszek mamy możliwość dobrania produktu odpowiedniego dla nas. Poduszki dla śpiących na plecach lub osób lubiących sen na boku, dzięki specjalnemu wyprofilowaniu umożliwią bezproblemowe ułożenie ramienia podczas snu. Poduszki z pianką memory idealnie podeprą kręgosłup i będą zapobiegać sztywności karku i bólu głowy po przebudzeniu.

Bezpieczne poduszka dla alergika? Poduszka z tkaniną AllerGuard®

AllerGuard to idealna ochrona przed alergenami i roztoczami. Ta opatentowana technologia polega na wykorzystaniu tkaniny ze specjalnego cienkiego mikrowłókna oraz zastosowano system termo-zgrzewania Soft-Seal®. Mocny i ciasny splot tworzy swego rodzaju fortecę przed wszelkiego rodzaju alergenami, także przed sierścią zwierząt. Niezwykle skutecznie zapobiega przedostawaniu się uczulających pyłków, dzięki czemu nic nie zakłóca snu. Materiał zapewnia skórze oddychanie, co nie powoduje przegrzewania się i nadmiernego pocenia organizmu. 

Jak dbać o higienę intymną

Redakcja zdrowyjogurt.pl

"ZdrowyJogurt" to innowacyjna redakcja internetowa, która dedykuje swoją działalność promocji zdrowego stylu życia, opartego na odpowiedniej diecie, dbałości o zdrowie, urodę oraz świadomym podejściu do życia. Skupiając się na tematach związanych z dietą, zdrowiem, stylem życia, urodą oraz właściwościami jogurtów, redakcja ta dostarcza czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz ciekawostki. Zespół redakcyjny "ZdrowyJogurt" to pasjonaci zdrowego odżywiania, specjaliści od fitnessu, ekspertki w dziedzinie urody oraz miłośnicy jogurtów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w osiągnięciu zdrowszego i bardziej zrównoważonego życia. Celem redakcji "ZdrowyJogurt" jest nie tylko edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i pielęgnacji, ale także inspirowanie do podejmowania pozytywnych zmian w codziennej rutynie, poprzez wprowadzanie prostych nawyków i wybieranie świadomych produktów spożywczych, takich jak jogurty, które korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?