Sposoby na wypadanie włosów

Włosy to jeden z najważniejszych elementów wyglądu człowieka. Możemy mieć bardzo dobrą sylwetkę, zadbaną twarz i piękny uśmiech, ale jeżeli posiadamy jednocześnie zniszczone, niezdrowe, źle uczesane i źle ostrzyżone i wystylizowane włosy, to ocena naszego wyglądu przez ludzi z naszego otoczenia wcale nie musi być tak wysoka.

Dlatego tak bardzo ważne jest żebyśmy dbali o nasze włosy. Szczególnie w sytuacjach kiedy grozi im wypadanie. Powodów wypadania naszych włosów może być bardzo wiele i zdecydowanie nie jest to temat tabu lub coś czego powinniśmy się wstydzić. Wręcz przeciwnie.

Wypadanie włosów – problem czy naturalna kolei rzeczy?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że włosy wypadają każdemu człowiekowi. Cykl życia włosa wynosi od 2 do 8 lat, jednak u większości osób oscyluje w granicach 4 do 5 lat. Dlatego często to, że wypadają nam włosy, nie musi wynikać z powodu jakichś złych czy niepożądanych czynników. Każdemu z nas wypada dziennie co najmniej 30 włosów i to nieważne jak bardzo byśmy o nie nie dbali.

Wypadanie włosów może jednak być spowodowane również negatywnymi czynnikami. Może być to na przykład podwyższony i stały poziom stresu spowodowany pracą, problemami rodzinnymi czy życiowymi. Wypadanie włosów może być również spowodowane złą dietą ubogą w potrzebne włosom składniki odżywcze. Brak odpowiedniej higieny włosów, czyli na przykład bardzo rzadkie ich mycie, również może sprawić, że zaczną one szybciej wypadać. Niektórzy ludzie mają także genetyczne predyspozycje do częstszego wypadania włosów na co niestety nie mają większego wpływu.

Na szczęście istnieją domowe sposoby na wypadanie włosów, których odpowiednie i częste stosowanie może zahamować ten proces na naszej głowie.

Sposoby na wypadające włosy

Jednym z takich sposobów jest na przykład płukanka z pokrzywy. Napar z pokrzywy jest bogaty w krzemionkę, która działa odżywczo na włosy i wzmacnia ich strukturę. Przygotowanie naparu jest banalnie proste. Wystarczy zalać trochę liści pokrzywy wrzątkiem o temperaturze 90 stopni. Następnie trzeba zostawić napar na 15 do 20 minut, koniecznie pod przykryciem. Potem trzeba go odcedzić przez sitko i zostawić na około godzinę do momentu aż wystygnie. Na koniec po prostu robimy standardową płukankę umytych wcześniej włosów. Włosy umyte w płukance owijamy ręcznikiem i zostawiamy na 10 minut.

Innym dobrym sposobem jest olejowanie włosów przy pomocy oliwy z oliwek, która jest bogata w kwasy tłuszczowe i witaminy E. Wystarczy podgrzać kilka łyżek oliwy, następnie nałożyć oliwę na nawilżone włosy, rozsmarować na nich oliwę i pozostawić ją na włosach pod przykryciem przez około godzinę. Na koniec włosy trzeba umyć i wysuszyć.

Redakcja zdrowyjogurt.pl