Tutaj jesteś

Jak wybrać uniwersalne kalosze męskie?

10 marca 2022 Lifestyle uniwersalne kalosze męskie

Kalosze to typ obuwia, który jest niezbędny w wielu, różnych sytuacjach. Stanowią m.in. podstawowy element stroju wędkarza, myśliwego czy miłośnika leśnych wędrówek. Kalosze męskie przydadzą się też podczas prac domowych – szczególnie jesienią i wiosną. Jak wybrać te najbardziej trwałe i uniwersalne? Poniższe rady rozwieją wszelkie wątpliwości.

Kalosze gumowe i PVC – wytrzymałość i niezawodność

Męskie kalosze wykonane z tworzywa sztucznego PVC to prawdziwe obuwie do zadań specjalnych. Materiał ten jest bowiem ceniony za swoją wytrzymałość, odporność na czynniki zewnętrzne oraz niską ścieralność. Znakomicie izoluje stopy przed wilgocią oraz niskimi temperaturami, zapewniając maksymalny komfort w każdych warunkach. Co ważne, takie kalosze są też łatwe w czyszczeniu – wystarczy spłukać je wodą lub wytrzeć mokrą szmatką. Wybierając kalosze męskie PVC warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, które mogą posiadać. Dobrym wyborem będą choćby kalosze ze ściągaczem, który jeszcze lepiej ochroni stopy przed wilgocią. Takie kalosze można znaleźć np. w sklepie demar24.pl, gdzie jest ich duży wybór.

Kalosze z pianki EVA – wysoka izolacja i mała waga

Pianka EVA jest bardzo lekką pianką z tworzywa sztucznego, która jest wykorzystywana m.in. w podeszwach butów sportowych oraz właśnie do produkcji kaloszy. To, co jest największą zaletą kaloszy męskich z pianki EVA, to ich niewielka waga. Dzięki temu sprawdzą się w sytuacji, kiedy konieczne jest noszenie kaloszy przez wiele godzin – nawet po tak długim czasie stopy nie będą zmęczone. Pianka ta jest też bardzo elastyczna, a ryzyko jej pęknięcia jest niewielkie – kalosze przetrwają więc wiele sezonów. Z jakich jeszcze powodów warto zdecydować się na takie kalosze? Zdolność termoizolacyjna pianki EVA może sięgać nawet -70°C. Dodatkowy komfort można zaś uzyskać kupując kalosze z pianki EVA z wymiennym wkładem ocieplające. Takie obuwie również jest dostępne w sklepie demar24.pl.

Jakie kalosze wybrać – podsumowanie

Każdy rodzaj wymienionych kaloszy męskich posiada wiele zalet. Zastanawiając się nad tym, które najlepiej spełnią swoje zadanie, warto więc przemyśleć, w jakich warunkach będą najczęściej użytkowane. Kalosze gumowe PVC będą dobrym wyborem w umiarkowanie chłodne dni, sprawdzą się więc podczas prac ogrodowych jesienią i zimą, przy zbieraniu grzybów oraz wędkowaniu. Kalosze z pianki EVA są zaś idealne przy wielogodzinnej pracy nawet na mrozie, lepiej jednak z nich zrezygnować, kiedy jest bardzo ciepło. Bez względu na rodzaj tworzywa, warto zwrócić uwagę na jakość obuwia – im lepsza, tym dłużej wytrzymają. W sklepie demar24.pl można zaś znaleźć obuwie najlepszej jakości od sprawdzonych producentów.

Jak dbać o higienę intymną

Redakcja zdrowyjogurt.pl

"ZdrowyJogurt" to innowacyjna redakcja internetowa, która dedykuje swoją działalność promocji zdrowego stylu życia, opartego na odpowiedniej diecie, dbałości o zdrowie, urodę oraz świadomym podejściu do życia. Skupiając się na tematach związanych z dietą, zdrowiem, stylem życia, urodą oraz właściwościami jogurtów, redakcja ta dostarcza czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz ciekawostki. Zespół redakcyjny "ZdrowyJogurt" to pasjonaci zdrowego odżywiania, specjaliści od fitnessu, ekspertki w dziedzinie urody oraz miłośnicy jogurtów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w osiągnięciu zdrowszego i bardziej zrównoważonego życia. Celem redakcji "ZdrowyJogurt" jest nie tylko edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i pielęgnacji, ale także inspirowanie do podejmowania pozytywnych zmian w codziennej rutynie, poprzez wprowadzanie prostych nawyków i wybieranie świadomych produktów spożywczych, takich jak jogurty, które korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?