Przedłużanie rzęs – czy warto zdecydować się na taką stylizację?


Długie i gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet. Każda z nas chce wyglądać pięknie bez wysiłku! Przedłużanie rzęs stało się bardzo modne – i nic w tym dziwnego! Daje nam ono możliwość posiadania pięknie podkreślonych oczu bez codziennego malowania. Wyglądamy dobrze o każdej porze dnia i nocy! Jednak wokół tej metody stylizacji rozgrzało wiele różnych kwestii, jakoby nie było to najlepsze dla naszych naturalnych rzęs. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

Jak wygląda przedłużanie rzęs i jakie są jego metody?

Przedłużanie rzęs polega na przyklejaniu do naszych naturalnych rzęs kępek sztucznych. Mogą być one syntetyczne lub wykonane np. z futra norki. Do naturalnych rzęs przytwierdza się jedną bądź kilka kępek. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Kępki mają różną gęstość, skręt i długość. Mogą mieć też różne dodatki czy kolory. Wszystko dobiera się indywidualnie do danej osoby. Istnieją różne metody przedłużania rzęs. Najbardziej klasyczna jest 1:1, co oznacza jedną kępkę rzęs przyklejoną do jednej rzęsy. Odpowiednio 1:2 oznacza dwie kępki sztuczne do jednej naturalnej i tak dalej, i tak dalej. Są także różne metody nadawania kształtu oku czy też różnej objętości rzęs. Wszystko można dostosować do tego, co oczekuje klientka.

Czy przedłużanie jest dobre dla naszych naturalnych rzęs?

Wiele kobiet obawia się zdecydować na przedłużanie rzęs. Wynika to przede wszystkim z tego, że nasze naturalne rzęsy, niestety, staną się słabsze. Regularne przedłużanie, i to bardzo objętościowe, może wpłynąć negatywnie na ich kondycję. Jednak nie zawsze ma to miejsce. Dlatego najlepiej jest spróbować i sprawdzić, jak nasze rzęsy mają się po pierwszej, czy drugiej stylizacji. Doświadczona stylistka rzęs będzie potrafiła nam doradzić, czy powinnyśmy wykonywać przedłużanie, czy jednak się wstrzymać. Ważna jest także próba uczuleniowa na klej. Trzeba ją koniecznie wykonać przed pierwszą stylizacją!

Czy warto przedłużać rzęsy?

Decyzja należy do nas! Jeśli lubi taki efekt i nie mamy żadnych przeciwwskazań do wykonania stylizacji, to jak najbardziej powinnyśmy ją wykonać! Przedłużanie jest też bardzo wygodne, gdy udajemy się w podróż, na wakacje czy nie mamy codziennie czasu na wykonanie makijażu. Z pewnością jest to ogromne ułatwienie! Trzeba jednak pamiętać, że jest to też wydatek, i to regularny! Więcej dowiesz się na: http://przedluzanierzes.net.pl.

Redakcja zdrowyjogurt.pl