ZDROWY JOGURT

KULTURY BAKTERII DO SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWANIA ZDROWYCH PRODUKTÓW MLECZYCH 

ZDROWY JOGURT

ZDROWY JOGURT

probiotyczne kultury jogurtowe

MASECZKA JOGURTOWA Z KIWI I BANANEM

Kiwi jest niesamowitym owocem, który zawiera mnóstwo składników odżywczych, które nadają skórze pięknego blasku.  Jest bogate w witaminy C i E, minerały: potas i wapń, kwasy tłuszczowe omega 3 i przeciwutleniacze. Ten skład powoduje, że skóra jest nawilżona i odżywiona. Wygląda również na odmłodzoną ponieważ regenerowane są komórki skóry dzięki czemu jest elastyczna i młodzieńcza. Zawartość przeciwutleniacza i zwłaszcza witamina C, działają  jako naturalny środek bielący , który  rozjaśnienia skórę. Witamina C pomaga w produkcji kolagenu. Kiwi zawiera przeciwutleniacze, które pomagają zneutralizować działanie wolnych rodników i  przyspieszają proces regeneracji przez co spowalniają oznaki starzenia się skóry.

 

Złuszczanie: Czarne nasiona w owocach kiwi pomagają złuszczać martwe komórki skóry, zapewniając w ten sposób gładką i bez skazy skórę.

 

Choć samo kiwi ma wiele zalet jednak najlepiej połączyć ją z bananem i jogurtem. W ten sposób stworzymy fantastyczne połączenie, które pozytywnie wpłynie na naszą skórę.

 

Banan: Banany są bogate w potas, witaminy i zawierają wodę, przez co pomagają odżywiać, nawilżać skórę, czyniąc ją miękką i elastyczną.

 

Jogurt: Jogurt jest bogaty w kwas mlekowy, który działa złuszczająco. Usuwa martwe komórki ze skóry, niwelując wszelkie skazy, zmniejszając pigmentację i przyspieszając wzrost nowych komórek skóry.

 

Maseczka jogurtowa z kiwi i bananem działa niezwykle dobrze na suchą i normalną skórę oraz pomaga odmłodzić i uelastycznić skórę.

 

Składniki:

Kiwi - 1

Banan - 1

Jogurt naturalny- 1 łyżka stołowa

 

Przygotowanie:

1. Wydrąż środek z kiwi i włóż do miseczki.

2. Rozgnieć miąższ dobrze widelcem.

3. Dodaj 1 obranego banana do kiwi, roznieć go i wymieszaj wszystko razem.

4 .Dodać 1 łyżkę  jogurtu naturalnego do mieszanki kiwi-banan. Wymieszaj wszystko razem. Utwórz gładką masę.

Nałóż maseczkę na skórę twarzy, szyi, deklotu omijając okolice oczu i brwi. Pozstaw na skórze około 10 minut. Potem zmyj ciepłą wodą. Następnie spłucz zimną wodą, zeby zamknąć pory.