ZDROWY JOGURT

KULTURY BAKTERII DO SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWANIA ZDROWYCH PRODUKTÓW MLECZYCH 

ZDROWY JOGURT

ZDROWY JOGURT

probiotyczne kultury jogurtowe

MASECZKA JOGURTOWA Z AWOKADO

Maseczka do twarzy dla suchej skóry.

 

Maseczka z jogurtu i awkoado ze względu na swoje właściwości nawilżające powoduje, że nasza skóra jest miękka. Awokado zawiera sporo witamin C, E i A, które są silnymi przeciwutleniaczami i korzystnie działają na skórę zarówno jak je spożyjemy lub zastosujemy zewnętrznie na skórę. Połączenie kwasów tłuszczowych i innych składników odżywczych, takich jak potas, cynk, witaminy A, E, C, B sprawiają, że awokado działa jak naturalny środek odżywczy dla skóry.

 

Jogurt naturalny zawiera kwas mlekowy, który usuwa martwe komórki i dzięki temu poprawia się struktura skóry. Regularne stosowanie pomaga w usuwaniu blizn trądzikowych. Połączenie jogurtu naturalnego i awokado ma wiele zalet. Przede wszystkim zapobiega powstawaniu przedwczesnym zmarszczek, zwalcza trądzik i nawilża skórę. Po zastosowaniu takiej maseczki na pewno twoja skóra nabierze blasku i będzie rozjaśniona

 

Jak zrobić maseczkę z jogurtu naturalnego i awokado?

 

Składniki:

Dojrzałe miąż awokado - 1 łyżeczka.

Jogurt grecki - 1 łyżeczka.

Przygotowanie i wskazówki do użycia:

 

Połącz awokado z jagurtem naturalnym aż powstanie jednolita miazga. Możesz użyć blendera.  Maseczka powinna mieć postać gęstej pasty. Pastę nałóż na twarz, szyję, dekolt  i odczekaj chwilę (około 10 minut). Następnie spłócz letnią wodą. Twoja twarz stanie się gładka.